NÁŠ PRÍBEH ... ALEBO CESTA K MISTER MIX DOG

Už ako malé dievčatko som túžila po psíkovi. Kamarátovi, ktorý bude so mnou ráno vstávať a večer zaspávať, bude so mnou zdieľať dni plné radosti i moje slzičky a ja s ním každodenné prechádzky a hrátky.

Bývali sme v byte v srdci Brna a tak rodičia dúfali, že ma moja posadnutosť prejde. Čoskoro ale zistili, že so mnou veľa nepohnú a tak prišiel konečne môj prvý vytúžený psí parťák BODÝŠEK - maďarský PULI. Od tej doby si svoj život bez psa ani neviem predstaviť.

SPOLOČNÁ PSIA LÁSKA

Mala som to šťastie, že môj muž zdieľal rovnaké nadšenie a je psíčkar každou bunkou. Čoskoro k nám do rodiny spolu so synom prišiel chlapček plemena Tosa Inu - GATO a nasledovalo ho dievčatko rovnakého plemena CECILLE, ktorí s nami prežili krásne roky a robili spoločnosť aj ochrancu nášmu vtedy ešte malému synovi.

Potom sme vďaka šťastnej náhode bližšie spoznali plemeno Stredoazijský ovčiak. Od tej doby sú stredoasiati neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Vtedy sme prvýkrát vstúpili do "sveta výstav". Písal sa rok 2005, keď sme vďaka rovnakému koníčku a láske k psom našli veľa priateľov, ktorí sú s nami dodnes a zdieľali spolu radosti aj starosti, ktoré život so psami prináša.

Najskôr s Tosami a potom so SAO sme precestovali mnoho krajín Európy. Z týchto ciest sme si priviezli veľa zážitkov, skúseností a víťazstvá... Šampionáty rôznych krajín, prestížne tituly ako je Svetový víťaz, víťaz Európy a rad ďalších len korunovali dnes už krásne spomienky.

HĽADÁME KVALITNÉ KRMIVO PRE NAŠICH PSÍKOV

Ako každý chovateľ, či už sa so svojím psom venuje akejkoľvek kynologickej činnosti, sme vždy riešili vhodné krmivo, po ktorom budú naše šteniatka dobre rásť. Krmivo, ktoré im bude chutiť, budú po ňom dobre vyzerať, mať kvalitnú lesklú srsť, budú plní energie a bude vyhovovať ich tráviacemu systému. Však to poznáte, je to nekonečná téma.

Jedného dňa sme vyrazili na výstavu do slnečného Talianska, kde nám vtedy náš mladučký aziat Zark urobil veľkú radosť a vyhral celú výstavu. Sponzorom tejto výstavy bola domáca značka krmiva MISTER MIX DOG. Za každý jeho postup zo skupiny sme si odniesli cenu v podobe balení granúl a tak sme sa domov vracali obťažkaní niekoľkými vrecami krmiva, ktoré vďaka svojmu veselému vzhľadu balenia zostali pár dní nedotknuté.

Až náš veľký jedlík Nazir načal jedno vrece sám a vrhol sa na neho, akoby to bol kus šťavnatého surového mäsa. To bolo prekvapenie! Značku Mister Mix Dog sme vtedy nepoznali a štruktúra granúl nám nebola ani povedomá. Za studena lisované granuly bola novinka!

A tak sme sa o krmivo MISTER MIX DOG začali zaujímať a niekoľko vriec venovali kamarátom chovateľom, čo na to „povedia“ aj ich psíkovia... za pár dní telefonát „Máte ešte?"

Keďže naša milovaná Tosa Cecilka odišla príliš skoro a nečakane na torziu žalúdka, nadchlo nás nové štúdium o lisovaných granuliach za studena, ktoré v žalúdku nebobtnajú, ale rozpúšťajú sa. Granule, ktoré majú mnoho ďalších výhod a v kombinácii naším s nadšením a priateľov chovateľov z ochutnávky Mister Mix Dog bolo rozhodnuté.... Ideme do Talianska!

MisterMixDog pictures1

VZNIK ZNAČKY MISTER MIX DOG

Rodinnú firmu Mister Mix Dog, situovanú v talianskom Toskánsku, založil v roku 1990 Doriano Vanuccini. Doriano od mladosti pôsobil v talianskom štátnom sektore ako poradca pre vývoj krmív a výživu hospodárskych zvierat. Jeho láska k psom, s ktorými sa aktívne venoval svojmu koníčku poľovníctva, ho priviedla na myšlienku využiť svoje mnohoročné skúsenosti v oblasti výživy zvierat a zostaviť optimálne zloženie krmiva, ktoré by bolo čo najviac v súlade s prírodou, zlepšovalo metabolizmus a pokrývalo energetickú potrebu všetkých plemien.

Dorianova vízia ožila a vzniklo krmivo Mister Mix Dog, ktoré je vyrábané systémom lisovania za studena, kedy sú vstupné suroviny varené oddelene pri nízkych teplotách, je zachovaná maximálna biologická hodnota a krmivo je ľahko stráviteľné. V tom čase bola výroba za studena lisovaných granúl v úplných začiatkoch. Spolupráca s významnými kynológmi čoskoro priniesla odpovede, že sa podarilo vyvinúť krmivo, ktoré je funkčné a psom prospieva. V spoločnosti sa nikdy nekládol dôraz na lákavý vzhľad obalu, ale na kvalitu použitých surovín v krmive a ich vhodné spracovanie.

V súčasnosti spoločnosť Mister Mix Dog oslavuje 30 rokov od svojho vzniku.

Viac o krmive Mister Mix Dog >>

NAŠA CESTA DO TALIANSKA

Keď sme taliansku spoločnosť Mister Mix Dog navštívili, mali sme možnosť spoznať, ako táto rodinná firma pracuje, s akou láskou a nadšením funguje, vedeli sme, že ich cesta je aj tou našou.

Vieme, že nikdy všetkým psíkom nebude vyhovovať jeden typ krmiva. Veď každý pes je iný, ako my ľudia. Ale Mister Mix Dog je značka, ktorej veríme a s hrdosťou za ňou stojíme.

Prajeme všetkým milovníkom psov veľa radosti so svojimi štvornohými miláčikmi a im šťastný a hlavne zdravý život s Vami!

Vaša Leona & Adrian a všetci z Mister Mix Dog

MisterMixDog pictures 2

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.